Jesteś tutaj: StartHistoria klubu

Historia klubu

Torakan1991-(kwiecień). Instruktor Marek Zabiegała założył Sekcję Karate-do Shotokan przy Szkole Podstawowej w Białej.

1991-(maj). Nadanie nazwy naszej sekcji „Torakan" - ("Szkoła Tygrysa").

1991-(grudzień). Pierwsze egzaminy na stopnie kyu, m.in. zdawał Wojciech Gliszczyński, który do dzisiaj trenuje karate jako jedyny z ówczesnej grupy.

1991-(grudzień). Pierwszy wyjazd na zawody „I Turniej Białego Łabędzia" - Paczków.

1992-(maj). Pierwszy złoty medal dla naszej sekcji zdobyła Agnieszka Wolna w kata ind. dziewcząt podczas „I Turnieju dla Dzieci" - Prudnik.

1992-(czerwiec). Pierwszy integracyjny obóz karate w Pokrzywnej z zawodnikami z „Enso" - Krapkowice, „Funakoshi" - Paczków i LKS „Zarzewie" - Prudnik.

1993-(luty). Egzamin na 2 dan zdał instruktor bialskich karateków Marek Zabiegała, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

1993-(maj). Przyjęcie naszej sekcji karate w poczet członków klubu LKS „Polonia" - Biała. Sekcja w związku z tym wydarzeniem przyjmuje ostateczną nazwę, która patronuje jej do dzisiaj: LKS „Polonia-Torakan" - Biała.

1996-(marzec). Egzamin na 3 dan zdał instruktor bialskich karateków Marek Zabiegała, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

1996-(czerwiec). Pierwszy wyjazd na zawody zagraniczne „Puchar Łużyc" - (Cottbus) Niemcy, zdobyliśmy 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal.

1997-(grudzień). Udział w VI Pucharze Świata WKF Dzieci i Kadetów" - (Miscolc) Węgry, przywieźliśmy 2 złote medale, w kata ind. - Karolina Grąziowska oraz w kata druż. w składzie: (Karolina Grąziowska, Iwona Szymańska i Sabina Szymczyna).

1999-(marzec). Egzamin na 1 dan zdali bialscy karatecy: Wojciech Gliszczyński, Krzysztof Buczkowski i Przemysław Gładoch, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2000-(marzec). Egzamin na 4 dan zdał instruktor bialskich karateków Marek Zabiegała, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2001-(czerwiec). X-lecie istnienia Klubu LKS „Polonia-Torakan" - Biała. Spotkanie jubileuszowe odbyło się w ośrodku wczasowym „Mieszko" w Pokrzywnej.

2002-(październik). Pomyślne zdanie egzaminu przez Marka Zabiegałę na stopień trenera II klasy.

2003-(maj). Zdobycie 1000-nego medalu dla naszej sekcji podczas „XI Otwartego Pucharu Polski Dzieci, Młodzików i Kadetów" - Brzeg Dolny.

2004-(marzec). Egzamin na 5 dan zdał trener bialskich karateków Marek Zabiegała, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2007-(listopad). Zdobycie 1 500-nego medalu dla naszej sekcji podczas „XVI Mistrzostw Ziemi Legnickiej" - Legnica.

2010-(marzec). Egzamin na 6 dan zdał trener bialskich karateków Marek Zabiegała, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2010-(wrzesień). 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medali wywalczyli bialscy karatecy podczas XII Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan FSKA - (Karpacz) Polska (szczegóły tutaj).

2011-(marzec). Egzamin na 1 dan zdał bialski karateka, Paweł Piotrowski, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2011-(maj). Złoty medal w kumite ind. Seniorów (-67 kg) oraz srebrny w kumite druż. zdobył Łukasz Zabiegała podczas Mistrzostw Polski AZS-WKF - Wrocław (szczegóły tutaj).

2012-(kwiecień). Egzamin na 1 dan zdali bialscy karatecy, Krystyna Maciejska, Łukasz Zabiegała i Michał Zabiegała, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2012-(październik). Egzamin na stopień 1 dan Military Modern Combat zdał trener Marek Zabiegała, egzaminator: Mirosław Kuświk.

2012-(listopad). Zdobycie 2 000-nego medalu dla naszej sekcji podczas „VI Turniej Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Kościana" - Kościan.

2013-(marzec). Złoty medal w kata ind. dziewcząt rocznik 2003-2002 zdobyła Gabriela Stachowiak podczas Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej WUKF - Szczecin (szczegóły tutaj).

2013-(maj). 2 złote i 4 brązowe medale wywalczyli bialscy karatecy podczas Mistrzostw Europy w Karate Fudokan - (Caorle) Włochy (szczegóły tutaj).

2013-(listopad-grudzień). 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych medali wywalczyli bialscy karatecy podczas Mistrzostw Świata w Karate Fudokan - (COS Wałcz) Polska (szczegóły tutaj).

2014-(marzec). Egzamin na 2 dan zdał bialski karateka, Łukasz Zabiegała oraz na 1 dan Michał Kuteń, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2014-(wrzesień). Egzamin na stopień 2 dan Military Modern Combat zdał trener Marek Zabiegała, egzaminator: Mirosław Kuświk.

2014-(październik). Udział w 22 SKDUN World Shotokan Karate Championship and 7 Kohai World Cup - Dąbrowa Górnicza, złoty medal zdobyła Gabriela Stachowiak w kata indywidualnym dziewcząt 10-11 lat(szczegóły tutaj).

2014-(grudzień). Udział w Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan - Berlin (Niemcy), 3 złote medale zdobyła Gabriela Stachowiak, w kata ind. 10-11 lat, kihon ippon kumite 10-11 lat oraz w kumite ind. open 10-11 lat(szczegóły tutaj).

2015-(marzec). Egzamin na 1 dan zdała, Dominika Janocha i Agata Nakonieczna, egzaminator: Kenneth Funakoshi.

2015-(listopad). Udział w World Championship for Cadets and Juniors - Maribor (Słowenia), 1 brązowy medal zdobyła Paulina Kern, w kumite ind. Kadetek 14-15 lat (-50 kg), (szczegóły tutaj).

2016-(maj). Udział w II European Karate Championship - Timisoara (Rumunia), Paulina Kern - 2 place - Cadets (14 to 15 years) Kata Ind., 2 place - Cadets (14 to 15 years) Kumite Ind. (-50 kg), 2 place - Cadets (14 to 15 years) Kumite Team, (szczegóły tutaj).

2016-(wrzesień). Egzamin na stopień 3 dan IMCF Modern Combat zdał Shihan Marek Zabiegała, egzaminator: Mirosław Kuświk.

2016-(wrzesień). Egzamin na stopień 1 dan IMCF Modern Combat zdał Sensei Łukasz Zabiegała, egzaminator: Mirosław Kuświk.