Jesteś tutaj: StartWyniki archiwalneWyniki 2010Duży sukces bialskich karateków

Duży sukces bialskich karateków

medal_01XII MISTRZOSTW ŚWIATA W KARATE SHOTOKAN - FSKA KARPACZ - 24-25.09.2010r.

Impreza zgromadzała blisko 600 zawodników z 28 państw, m in. USA, Wielkiej Brytanii, RPA, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Irlandii. Z Białej wystąpiło 5 zawodników i 1 zawodniczka. Z imprezy tej przywieźli 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Pierwsze miejsce i złoty medal w konkurencji kata ind. kadetek 15-16 lat zajęła Krystyna Maciejska (wywiad), a kolejny złoty medal zdobył Michał Zabiegała w kata ind. kadetów starszych 17-18 lat. Ponadto w kategorii juniorów kumite ind. open 19-21 lat srebrny medal zdobył Łukasz Zabiegała, obecnie student II roku wychowania fizycznego w Opolskiej Politechnice. Łukasz startował również w kumite drużynowym juniorów 19-21 lat z kolegami z Wrocławia i Środy Wielkopolskiej, drużyna z Polski musiała uznać wyższość zawodników z Rosji przegrywając ostatecznie finał i zajmując II miejsce. Brązowy medal przypadł również naszym reprezentantom w kata drużynowym juniorów 18-21 lat w którym najstarsi Michał i Łukasz Zabiegała oraz zawodnik ze Swarzędza reprezentowali nasz kraj. Pozostali bialscy zawodnicy Jakub Walczak, Dawid Salink i Michał Kuteń tym razem bez medalu, ostatecznie zajął VI miejsce.

Wyniki zawodów (plik *.pdf 175 KB)

Poniżej galeria zdjęć z mistrzostw.

Kenneth Fun...
Kenneth Funakoshi z zawodnikami Torakan Kenneth Funakoshi z zawodnikami Torakan
Złoty medal...
Złoty medalista kata ind. kadetów starszych 17-18 Michał Zabiegała Złoty medalista kata ind. kadetów starszych 17-18 Michał Zabiegała
Dawid Salin...
Dawid Salink i Jakub Walczak Dawid Salink i Jakub Walczak
Uczestnicy ...
Uczestnicy mistrzostw Uczestnicy mistrzostw
Łukasz Zabi...
Łukasz Zabiegała (po prawej) w walce finałowej Łukasz Zabiegała (po prawej) w walce finałowej
Team Polska...
Team Polska na II miejscu Team Polska na II miejscu
III m. kata...
III m. kata drużynowe juniorów 18-21 lat III m. kata drużynowe juniorów 18-21 lat
Łukasz Zabiegała (po lewej) w walce eliminacyjnej Łukasz Zabiegała (po lewej) w walce eliminacyjnej
Łukasz Zabiegała 3-krotny medalista Łukasz Zabiegała 3-krotny medalista
Srebrny med...
Srebrny medalista kumite ind.juniorów open 19-21 lat Łukasz Zabiegała Srebrny medalista kumite ind.juniorów open 19-21 lat Łukasz Zabiegała
Łukasz Zabiegała na podium Łukasz Zabiegała na podium
Kadra RPA z...
Kadra RPA z zawodnikami z Białej Kadra RPA z zawodnikami z Białej
Team kumite...
Team kumite drużynowym juniorów 19-21 lat Team kumite drużynowym juniorów 19-21 lat
Flagi poszc...
Flagi poszczególnych państw Flagi poszczególnych państw
Złota medal...
Złota medalistka kata ind. kadetek 15-16 lat Krystyna Maciejska Złota medalistka kata ind. kadetek 15-16 lat Krystyna Maciejska